Deska elewacyjna

Drewno to bardzo wdzięczny i jednocześnie ekologiczny materiał wykorzystywany w budownictwie mieszkaniowym i nie tylko. Do niedawna było ono pomijane na korzyść sztucznych, murowanych konstrukcji. Uważano, że drewno jest materiałem nietrwałym i podatnym na wiele czynników zewnętrznych. Obecnie deski elewacyjne wracają do łask ze względu na swoje walory estetyczne. Wyróżniają się na tle innych budynków ozdobionych elewacjami wykonanymi metodą klasycznego tynkowania. Deski elewacyjne drewniane wykonywane są z najwyższą starannością z wysokiej jakości drewna, dzięki czemu charakteryzują się trwałością przez długie lata użytkowania.

Deska elewacyjna zewnętrzna – zalety

Deska elewacyjna zewnętrzna to nie tylko naturalny wygląd budynku i przytulny klimat. To także bardzo dobre właściwości termoizolacyjne gwarantujące mniejsze nakłady na ogrzewanie oraz ochrona konstrukcji od wilgoci i niekorzystnych warunków atmosferycznych Deski obiciowe przylegają do siebie, zapewniając stabilność i izolując wnętrze od wiatru, mrozu i wilgoci. Gotowe deski elewacyjne są wyprofilowane i posiadają sfazowane krawędzie – wszystko po to, by woda bez trudności spływała po elewacji. Deski elewacyjne to też pożądany materiał do budowy ganków, altan i tarasów. Wytrzymałe, odpowiednio wysuszone deski elewacyjne nie odkształcają się pod wpływem wilgoci, korozji biologicznej i promieniowania słonecznego zapewniając idealny wygląd przez długie lata użytkowania.

Deska obiciowa wykorzystywana zarówno na budynkach szkieletowych, jak i murowanych. Jest doskonałą alternatywą dla elewacji cementowo-wapiennych. Deskami można pokryć całe ściany lub tylko ich fragmenty w zależności od preferencji. Kolor elewacyjnych desek można również wybrać samodzielnie. Deski elewacyjne zapewniają także bardzo dobrą wentylację ścian budynku.

Zapytaj o wycenę

Nie jesteś pewien kosztów swojego projektu? Każdy pomysł zasługuje na indywidualną wycenę. Kliknij poniżej, a my dostarczymy Ci dokładne informacje. Razem zrealizujemy Twoje wizje. Zapytaj o wycenę teraz!

Jaki rodzaj drewna wybrać na deski elewacyjne?

Wybór drewna, z którego mają być wykonane deski elewacyjne jest bardzo ważny. Aby jednak były one trwałe wymagają regularnej konserwacji i impregnacji. W naszej ofercie posiadamy deski wykonane z następujących gatunków drewna:

  • Sosnowego – powstają z drewna bogatego w żywicę. Dzięki temu, słoje drewna są bardzo widoczne, podnosi to walory dekoracyjne elewacji.
  • Świerkowego – drewno świerkowe jest bardzo trwałe i wytrzymałe na zmieniające się warunki pogodowe.
  • Modrzew – deski wykonane z modrzewia są bardzo trwałe, często stosowane w budowie tarasów, podestów czy elewacji.

Deski elewacyjne dostępne w dowolnych wymiarach

Nasza firma oferuje wytworzenie desek elewacyjnych na indywidualne zamówienie. Do wyboru masz deski elewacyjne pióro-wpust, deski proste oraz elewacyjne deski z wrębem. Dodatkową usługą, która może zostać u nas zrealizowana, jest produkcja elementów służących do bezpośredniego montażu desek elewacyjnych na budynku. Są to łaty i kontrłaty rusztowań elewacji. Kompleksowa usługa, którą oferujemy, przekłada się na szybki montaż wymarzonej elewacji wykonanej z drewnianych desek elewacyjnych.

Jak zamontować deski elewacyjne drewniane?

Deski elewacyjne drewniane mają grubość w przedziale od 18 do 25 milimetrów. Są łatwe w montażu i obróbce. Ich atutem jest możliwość wymiany uszkodzonego elementu bez konieczności ingerowania w całą konstrukcję elewacji. Przez kilka dni przed zamontowaniem desek na elewacji przechowuje się je w przewiewnym, osłoniętym od deszczu i słońca miejscu. Deski elewacyjne powinny być położone poziomo, by uchronić je przed niepotrzebnymi odkształceniami. Mocowanie desek elewacyjnych jest możliwe na zaimpregnowanej konstrukcji drewnianej, metalowej lub aluminiowo-drewnianej za pomocą ocynkowanych wkrętów o długości dwa razy większej niż grubość deski.

Mamy wieloletnie doświadczenie w produkcji desek elewacyjnych i innych elementów wykonanych z drewna. Staramy się, aby użyte przez nas drewno było bardzo dobrej jakości. Taki sam nacisk kładziemy na obróbkę drewna. Deski elewacyjne wykonane w naszej firmie spełniają wszystkie normy i wymogi jakościowe. Wszystko po to, by zadowolić naszych klientów i zapewnić im produkt, który będzie wyróżniał się swoim wyglądem przez długie lata użytkowania.

Jesteś zainteresowany naszą ofertą?

Masz pytania, uwagi lub potrzebujesz naszej pomocy? Jesteśmy dostępni, aby Cię wesprzeć. Nasza pasjonująca ekipa ekspertów jest gotowa na rozpoczęcie rozmowy, by w pełni zrozumieć Twoje oczekiwania. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz porady, wsparcia technicznego, czy chcesz dowiedzieć się więcej o naszych produktach i usługach, jesteśmy tutaj, by Ci pomóc!