Więźba dachowa

Więźba dachowa Fallklandy Zagórz

Zwieńczeniem każdego domu jest dach. To na nim spoczywa ciężar zimowego śniegu, po nim spływają strugi jesiennych deszczy i leje się żar letniego słońca. Żeby osłaniać nas w najtrudniejszych warunkach przez długie lata jego konstrukcja musi zostać dobrze wykonana. To właśnie za to odpowiedzialna jest więźba dachowa. Wybierając więźbę z tartaku Fallklandy Zagórz, można mieć pewność, że będzie ona najwyższej jakości!

Czym jest więźba dachowa?

Więźba dachowa to, najprościej mówiąc, szkielet dachu. Składa się zatem z wielu połączonych ze sobą części. Jest drewnianą konstrukcją, która podtrzymuje i stabilizuje wszystkie elementy dachu. Musi być więc wytrzymała i odporna na zróżnicowane temperatury. Odpowiednie wykonanie więźby dachowej jest bowiem podstawą solidnego zadaszenia, które wytrzyma wiele lat. Aby było to możliwe trzeba zadbać o to, aby wszystkie części więźby dachowej zostały wyprodukowane z najlepszej jakości, odpowiednio wysuszonego i wyprofilowanego drewna. Niski poziom wilgotności sprawia, że wraz z upływem czasu elementy znacząco nie zmieniają swoich parametrów – warto o tym pamiętać, gdy poszukuje się produktu do natychmiastowego zastosowania.  

Oferowane przez nas więźby powstają ze starannie wyselekcjonowanego drewna iglastego, które odpowiednio obrabiamy. Między innymi dlatego to idealne rozwiązanie do stworzenia konstrukcji wytrzymałego dachu. 

Jaka powinna być dobra więźba dachowa?

To zasadnicze pytanie. Każdy chce przecież, aby zakupione krokwie, kantówki czy więzary były w świetnym stanie przez długi czas. Wybierając więźbę dachową należy przede wszystkim zwrócić uwagę na kilka kluczowych czynników, takich jak: 

  • jakość i rodzaj drewna – powinno być wytrzymałe i pochodzić ze sprawdzonych miejsc, 
  • stopień wilgotności – tylko wysuszone drewno można zastosować od razu, świeże musi natomiast odczekać przez pewien czas, 
  • wymiary poszczególnych elementów – muszą być dopasowane do własnego projektu, 
  • połączenia poszczególnych elementów więźby dachowej – części powinny być dopasowane, 
  • dodatkowa ochrona drewna – więźba w zależności od potrzeb może być zabezpieczona poprzez proces impregnacji. 

Więźby dachowe – co oferujemy?

Więźba to konstrukcja składająca się z różnych części, które muszą być do siebie precyzyjnie dopasowane. W Fallklandy Zagórz posiadamy szeroką ofertę produktów niezbędnych do przygotowania solidnego szkieletu pod dach. Wykonujemy wszystkie drewniane elementy więźby dachowej od wiązarów, przez kantówki, po najmniejsze deski podbiciowe. W ofercie posiadamy więźbę świeżą, suszoną, struganą oraz impregnowaną, każda wykonana z wysokiej jakości surowca iglastego. Od ręki dostępne są krokwie, łaty i kantówki w standardowych wymiarach. 

Zamów więźbę dachową o określonych parametrach!

Każdy dach jest inny – nie tylko wizualnie, ale też pod względem rozmiaru. Standardowe wymiary poszczególnych fragmentów więźby mogą bwięc niewystarczające dla każdego. Zdajemy sobie sprawę z tego, że w przypadku tego rodzaju produktów ważna jest możliwość ich personalizacji. Właśnie dlatego wszystkie elementy więźby dachowej są również dostępne na zamówienie pod konkretne parametry wskazane przez Klienta. Wystarczy skontaktować się z nami i przedstawić nam swoje potrzeby. Możemy zrealizować nawet nietypowe zamówienia! 

Wysokiej jakości więźby dachowe w dobrej cenie

Więźby dachowe oferowane przez Fallklandy Zagórz to produkty najwyższej jakości. Korzystamy z najlepszej klasy drewna i nowoczesnych technologii produkcyjnych. Każdy element jest dokładnie sprawdzany przez naszych pracowników kontrolujących proces obróbki drewna. W parze z jakością idzie także atrakcyjna cena. Jej wysokość zależy od rodzaju wybranego produktu i jego ilości. Zapytaj więc o indywidualną wycenę za pośrednictwem zamieszczonego na dole strony formularza kontaktowego!  

Jesteś zainteresowany naszą ofertą?

Masz pytania, uwagi lub potrzebujesz naszej pomocy? Jesteśmy dostępni, aby Cię wesprzeć. Nasza pasjonująca ekipa ekspertów jest gotowa na rozpoczęcie rozmowy, by w pełni zrozumieć Twoje oczekiwania. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz porady, wsparcia technicznego, czy chcesz dowiedzieć się więcej o naszych produktach i usługach, jesteśmy tutaj, by Ci pomóc!