Tarcica iglasta

Drzewa iglaste są jednymi z najczęściej spotykanych w polskich lasach. Nic więc dziwnego, że ten rodzaj drewna jest tak często wykorzystywany w formie obrobionej tarcicy. Termin tarcica iglasta jest jednak dość szerokim pojęciem. Produkt ten może być bowiem uzyskany z drzewa sosnowego, modrzewiowego, świerkowego czy jodłowego. Wszystko w zależności od potrzeb i zastosowania.

Tarcica iglasta od Fallklandy – co ją wyróżnia?

Znajdziesz u nas wysokiej jakości tarcicę iglastą od sprawdzonych dostawców z Polski. Dokładne parametry naszego produktu zależą od rodzaju drzewa iglastego. Oferowana przez Fallklandy tarcica iglasta charakteryzuje się przede wszystkim lekkością i estetycznym wyglądem. Drewno zapewnia przy tym jednocześnie odpowiednią trwałość. Jego struktura jest dosyć regularna, posiada delikatny zarys słoi. Barwa tego typu tarcicy może być zarówno jasna, kremowa, jak i nieco ciemniejsza, podchodząca pod brąz. Warto zaznaczyć, że niezależnie od gatunku drewna tarcicę iglastą można w prosty sposób poddać obróbce. W zależności od stopnia tego procesu, otrzymujemy tarcicę obrzynaną (obrobioną na wszystkich czterech płaszczyznach) lub nieobrzynaną (obrobioną po dwóch stronach).

Stacked rough unhewn boards. Freshly sawn wood, raw material. Selective focus, natural background with copy space

Rodzaje tarcicy iglastej – jakie istnieją?

Istnieją różne podziały tarcicy iglastej. Poza tym podstawowym, wynikającym z gatunku drzewa, wymienić należy także tarcicę suchą i mokrą. Każde drzewo osiąga bowiem właściwą wilgotność dopiero na skutek leżakowania przez określony czas. Suchy produkt jest gotowy do natychmiastowego zastosowania, dlatego to najczęściej wybierana opcja.

Wyróżnia się także kilka rodzajów tarcicy iglastej ze względu na jej rozmiar i kształt. W Fallklandy Zagórz oferujemy:

  • deski,
  • listwy,
  • łaty,
  • bale,
  • krawędziaki,
  • belki.

Tarcica iglasta i jej zastosowanie

Obrobione drzewo iglaste może być wykorzystywane na wiele sposobów. Właściwości tarcicy iglastej sprawiają, że jest ona stosowana przede wszystkim w budownictwie oraz branży wykończeniowej. To świetny materiał do wykonania wytrzymałych i szczelnych drzwi lub okien. Tarcica ta może posłużyć także do produkcji mebli oraz podłóg. Wszystko zależy od oczekiwanego efektu wizualnego, dlatego tak ważny jest dobór właściwej tarcicy.

Tarcica iglasta – zamówienie i wycena

Na dokładną cenę wpływ ma wybór konkretnego rodzaju tarcicy iglastej i ilość zamawianego materiału. To właśnie dlatego dla każdego klienta przygotowujemy indywidualną wycenę. Aby jej dokonać zapraszamy do bezpośredniego skontaktowania się z nami!

Jesteś zainteresowany naszą ofertą?

Masz pytania, uwagi lub potrzebujesz naszej pomocy? Jesteśmy dostępni, aby Cię wesprzeć. Nasza pasjonująca ekipa ekspertów jest gotowa na rozpoczęcie rozmowy, by w pełni zrozumieć Twoje oczekiwania. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz porady, wsparcia technicznego, czy chcesz dowiedzieć się więcej o naszych produktach i usługach, jesteśmy tutaj, by Ci pomóc!