Deska podbiciowa
Strona główna - Deska podbiciowa
Deska podbiciowa – wszystko, co powinieneś o niej wiedzieć
Podbitka dachowa z naturalnego drewna, świetnie się sprawdza jako izolacja termiczna, akustyczna oraz jako ozdoba domu. Nasze deski wykonane są z drewna drzew iglastych wysokiej klasy. Standardowe grubości deski podbiciowej to 15-18mm. Oczywiście wykonujemy także deski podbiciowe zgodnie ze specyfikacją przekazaną przez klienta. Deskę podbiciową drewnianą z drzewa iglastego pomalujesz na dowolny kolor wybraną farbą, olejem, lakierem, bejcą lub impregnatem do drewna. Ostatnie rozwiązanie uwidacznia naturalne słoje drewna, co zwiększa walory estetyczne deski podbiciowej. Podbitka dachowa drewniana nada ciepłego i naturalnego wyglądu elewacji domu. Szukając desek na podbitkę, zaufaj nam i zamów deskę podbiciową z drzew iglastych.
Podbitka dachowa drewniana – charakterystyka i zastosowanie
Deski podbitkowe to estetyczne rozwiązanie, dzięki któremu wykonasz zadaszenie przydomowego tarasu lub altany znajdującej się w ogrodzie oraz w sposób bardzo efektowny wykończysz okapy dachu. Zabezpieczysz w ten sposób elementy konstrukcyjne budynku przed wilgocią, szkodnikami i małymi zwierzętami, które z zakamarków dachu mogą uczynić sobie miejsce do życia. Odpowiednia konserwacja desek na podbitkę doda im trwałości i wyeksponuje naturalny wzór słojów.
Dzięki temu, że deska na podbitkę wykonana jest z naturalnego drewna, może być zastosowana zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Z powodzeniem można użyć jej jako ozdobę do salonu, kuchni, holu i klatki schodowej. Zapewni ochronę, odpowiednią izolację termiczną i akustyczną zwiększając jednocześnie walory estetyczne pomieszczenia. Nasze deski podbitkowe cechują się estetycznym wyglądem, odpowiednią gładkością i pozwalają na właściwe spasowanie elementów podbitki, dzięki czemu będzie ona prawidłowo izolowała wnętrze budynku.
Jaka powinna być dobra deska podbitkowa?
Dobra deska podbitkowa powinna spełniać kilka kluczowych kryteriów, które zapewniają zadaszeniu trwałość oraz estetykę. Na co zwracać uwagę przy wyborze materiału? Wysokiej jakości produkty wyróżniają się przede wszystkim:
- opornością na warunki atmosferyczne (zabezpieczenie przed wilgocią, pleśnią, grzybami, szkodnikami oraz promieniowaniem UV) i uszkodzenia mechaniczne,
- odpowiednią klasą drewna iglastego (powinno być certyfikowane),
- niską wilgotnością (drewno ma częsty kontakt z wodą opadową, dlatego musi być dobrze wysuszone – najlepiej kilka procent),
- stabilnością (deska nie może być podatna na odkształcenia i zmianę parametrów),
- wyposażeniem w pióro i wpust (dzięki temu okap dachu jest chroniony przed rozszczelnieniem).
W fallklandy-zagórz.pl oferujemy deski podbitkowe, które spełniają powyższe wytyczne. Każdy element poddawany jest restrykcyjnym kontrolom, dlatego nasze produkty zachowują swoje właściwości przez wiele lat.
Zapytaj o wycenę
Nie jesteś pewien kosztów swojego projektu? Każdy pomysł zasługuje na indywidualną wycenę. Kliknij poniżej, a my dostarczymy Ci dokładne informacje. Razem zrealizujemy Twoje wizje. Zapytaj o wycenę teraz!
Deska podbiciowa – wady i zalety
Kiedyś deski drewniane kojarzono wyłącznie z boazerią. Dzisiaj decydując się na naturalne drewno, stawiasz na jakość i oryginalny wystrój wnętrz, który zestawiany jest również z chłodem betonu architektonicznego. Podbitka drewniana podkreśla naturalny, góralski lub skandynawski charakter domu. Cena desek podbiciowych w porównaniu z jakością i trwałością jest warta inwestycji. Przez następne lata użytkowania trzeba tylko pamiętać o okresowej kontroli, utrzymaniu czystości i konserwacji. Podbitka drewniana z drzew iglastych jest łatwa w montażu i utrzymaniu czystości.
W jaki sposób montowana jest deska na podbitkę?
Deska na podbitkę mocowana jest prostopadle do krokwi przy ścianie I przy desce okapowej. Wykorzystuje się do tego celu gwoździe lub wkręty. Warto wybrać te ocynkowane, które nie zostawiają na podbitce nieestetycznych, rdzawych śladów. Deski, które są dłuższe niż 80 cm wymagają dodatkowej stabilizacji w środkowej ich części. Zazwyczaj do tego celu wykorzystuje się wsporniki drewniane.
Etapy montażu deski podbitkowej
- Przygotowanie powierzchni: powinna być czysta, sucha i równa.
- Mocowanie desek: zamontowanie deski do krokwi za pomocą ocynkowanych gwoździ lub wkrętów.
- Stabilizacja: najlepiej za pomocą drewnianych wsporników.
- Wykończenie: na końcu można pomalować deski farbą, olejem, lakierem, bejcą lub impregnatem, aby zabezpieczyć drewno i podkreślić jego naturalne piękno.
Dlaczego warto wybrać nasze deski podbitkowe?
W fallklandy-zagórz.pl mamy bogate doświadczenie w produkcji desek na podbitkę i innych elementów wykonanych z drewna. Staramy się, aby użyte przez nas drewno było doskonałej jakości. Taki sam nacisk kładziemy na obróbkę drewna. Deski podbitkowe wykonane w naszej firmie spełniają wszystkie normy i wymogi jakościowe. Wszystko po to, by zadowolić naszych klientów i zapewnić im produkt, który będzie wyróżniał się swoim wyglądem przez długi czas.
Wybierając nasze deski podbitkowe, inwestujesz w produkt ekologiczny. Drewno pochodzi z certyfikowanych, zrównoważonych źródeł, co gwarantuje odpowiedzialne zarządzanie zasobami leśnymi. Naturalne drewno jest także materiałem w pełni biodegradowalnym i odnawialnym, co zmniejsza negatywny wpływ na środowisko. Stawiając na fallklandy-zagórz.pl nie tylko otrzymujesz wysokiej jakości produkt, ale też wspierasz naszą planetę!
Jesteś zainteresowany naszą ofertą?
Masz pytania, uwagi lub potrzebujesz naszej pomocy? Jesteśmy dostępni, aby Cię wesprzeć. Nasza pasjonująca ekipa ekspertów jest gotowa na rozpoczęcie rozmowy, by w pełni zrozumieć Twoje oczekiwania. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz porady, wsparcia technicznego, czy chcesz dowiedzieć się więcej o naszych produktach i usługach, jesteśmy tutaj, by Ci pomóc!