Tarcica

Najwyższej jakości tarcica sosnowa i dębowa od Fallklandy Zagórz

Tarcica jest naturalnym materiałem, który ma bardzo szerokie zastosowanie. Jest wykorzystywana w wielu branżach – od budowlanej, po wykończeniową czy nawet meblarską. W Fallklandy Zagórz produkujemy najwyższej jakości tarcicę sosnową oraz tarcicę dębową ze starannie wyselekcjonowanych partii drewna. Ponadto, oferujemy tarcicę obrzynaną, jak i nieobrzynaną. W zależności od zastosowania. 

Tarcica obrzynana i tarcica nieobrzynana – różnice

Tarcica to efekt podłużnego przetarcia pnia drzewa przez pionowo ułożone traki. W zależności od ilości przetarć rozróżnia się tarcicę nieobrzynaną — gdy pień przetrze się jednokrotnie i uzyskuje dwie płaskie powierzchnie z nierównymi krawędziami bocznymi oraz tarcicę obrzynaną — gdy występują minimum dwa przetarcia, w wyniku których obróbce zostają poddane cztery płaszczyzny. 

Tarcica a rodzaj drewna – co proponujemy?

Jednym z podstawowych podziałów tarcicy jest ten ze względu na rodzaj drewna, z którego została ona wyprodukowana. W Fallklandy Zagórz proponujemy wyłącznie sprawdzone i trwałe rozwiązania, takie jak tarcica sosnowa oraz tarcica dębowa. Pierwsza z nich wykonana jest z drewna sosnowego. Produkt ma zatem charakterystyczną, jasnożółtą barwę. Promienie rdzeniowe na tarcicy są praktycznie niezauważalne. Może to być istotny aspekt, gdy wybór warunkowany jest przede wszystkim czynnikiem estetycznym (branża wykończeniowa czy meblarska). Ponadto, produkt ten jest miękki i łatwy w obróbce. W przypadku tarcicy dębowej dominującą cechą jest jej wytrzymałość i niezwykła odporność na działanie warunków atmosferycznych. Ma ona nieco bardziej widoczne słoje, co w wielu zastosowaniach może być ogromną zaletą. Ze względu na swoje właściwości tarcica dębowa jest popularną opcją w branży budowlanej, stolarskiej czy też meblarskiej. 

Tarcica dębowa sucha – czym się cechuje?

Każde drewno wyróżnia się nieco innym czasem schnięcia. Z tego względu na rynku zauważyć można zarówno tarci dębową suchą, jak i mokrą. Ta pierwsza jest produktem gotowym do użycia. Posiada zaledwie kilka procent wilgotności (do maksymalnie 12%), dzięki czemu zachowuje swoje właściwości. Tarcica mokra nie jest natomiast przeznaczona do natychmiastowego wykorzystania, ponieważ z czasem na skutek schnięcia może zmienić się jej przekrój. Zamawiając u nas tarcicę sosnową lub tarcicę dębową suchą, można mieć pewność, że produkt będzie odpowiednio wysuszony, a co za tym idzie – gotowy do użytku! 

Tarcica obrzynana i nieobrzynana – rozmiar produktu a zastosowanie

Warto pamiętać o tym, że zarówno tarcica nieobrzynana, jak i obrzynana może zmieniać swoje właściwości i parametry na skutek niewłaściwego przechowywania. Aby nie doszło do zwiększenia wilgotności drewna, tarcica powinna być magazynowana w zamkniętych pomieszczeniach. W celu uniknięcia odkształceń najlepiej ułożyć ją na sztaplach warstwami – jedna na drugiej. Poza tym, ważne są: dostęp do świeżego powietrza i odpowiednia temperatura (nie powinna być zbyt niska). 

Tarcica od Fallklandy Zagórz – cena

Dokładny koszt tarcicy zależy między innymi od wyboru rozmiaru produktu i jego ilości. Naszym klientom gwarantujemy jednak najwyższą jakość w przyjaznych cenach. W celu dokonania indywidualnej wyceny zapraszamy do bezpośredniego skontaktowania się z nami! 

Jesteś zainteresowany naszą ofertą?

Masz pytania, uwagi lub potrzebujesz naszej pomocy? Jesteśmy dostępni, aby Cię wesprzeć. Nasza pasjonująca ekipa ekspertów jest gotowa na rozpoczęcie rozmowy, by w pełni zrozumieć Twoje oczekiwania. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz porady, wsparcia technicznego, czy chcesz dowiedzieć się więcej o naszych produktach i usługach, jesteśmy tutaj, by Ci pomóc!