Tarcica sosnowa

Drewno sosnowe jest cenione za swoją lekkość, miękkość, wytrzymałość oraz łatwość w obróbce. Co istotne, dostępne jest w całej Europie, w tym oczywiście w Polsce. To właśnie dlatego tarcica sosnowa jest jednym z najczęściej stosowanych surowców tartacznych. Warto podkreślić, że znajdziesz u nas wyłącznie wysokiej jakości tarcicę z polskich drzew.

Tarcica sosnowa – charakterystyka naszych produktów

W Fallklandy Zagórz tarcica sosnowa to jeden z kilku rodzajów produktów tego typu. Czym więc wyróżnia się oferowana przez nas tarcica ze starannie dobranych partii drzewa iglastego Pinus sylvestris? Przede wszystkim estetyką i znakomitymi parametrami technicznymi, co potwierdza szczegółowa charakterystyka naszej tarcicy sosnowej. Prezentuje się ona następująco:

 • struktura: typ prostowłóknistej struktury, posiada zauważalną granicę przyrostów rocznych,
 • zapach: przetworzone, starsze partie drewna są bezzapachowe, świeże mają żywiczny zapach,
 • barwa: tarcica sosnowa może mieć żółtawą barwę (drewno bieliste) lub nieco bardziej brunatną (drewno twardzielowe),
 • proces suszenia: tarcica sosnowa słynie ze stosunkowo szybkiego czasu suszenia,
 • izolacyjność: jest ona dosyć wysoka – zarówno izolacja akustyczna, jak i termiczna,
 • podatność na obróbkę: tarcica ta jest wyjątkowo dobrze podatna na wszelkiego rodzaju obróbkę (m.in. piłowanie, frezowanie czy szlifowanie),
 • trwałość: bardzo wysoka,
 • możliwość łączenia: tarcica sosnową można trwale sklejać i zespalać przy pomocy metalowych łączników,
 • nasycalność: można nakładać środki impregnujące.
Wooden stacked in a warehouse, close-up. Wooden industrial background

Gdzie tarcica sosnowa ma szczególne zastosowanie?

Przede wszystkim wykorzystywana jest w szeroko pojętej branży budowlanej i meblarskiej. Ze względu na wytrzymałość i estetyczny wygląd, tarcicę sosnową od Fallklandy Zagórz stosuje się najczęściej do produkcji: stołów, krzeseł, paneli, desek podłogowych, płyt wiórowych, palet do magazynowania, konstrukcji dachowych i innych elementów konstrukcyjnych budynków. To jednak nie jedyne możliwości, jakie daje nasza tarcica sosnowa. Produkt ten sprawdza się też w przypadku stolarki okiennej i drzwiowej.

Cena tarcicy sosnowej – od czego zależy?

Dokładna cena tarcicy sosnowej uzależniona jest od kilku istotnych czynników, do których z pewnością zaliczyć należy:

 • ilość zamawianego materiału,
 • stopień wilgotności,
 • rodzaj produktu – obrzynany lub nieobrzynany.

Szczegółowa wycena zamówienia zawsze wykonywana jest więc przez nas indywidualnie! W tym celu zapraszamy wszystkich do skontaktowania się z nami!

Jesteś zainteresowany naszą ofertą?

Masz pytania, uwagi lub potrzebujesz naszej pomocy? Jesteśmy dostępni, aby Cię wesprzeć. Nasza pasjonująca ekipa ekspertów jest gotowa na rozpoczęcie rozmowy, by w pełni zrozumieć Twoje oczekiwania. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz porady, wsparcia technicznego, czy chcesz dowiedzieć się więcej o naszych produktach i usługach, jesteśmy tutaj, by Ci pomóc!